Amerika’da gezilecek yerler

Amerika, kuşkusuz dünyada yaşayan herkesin gidip görmek istediği yerlerin başında gelir. Genellikle ünlü semtlerine gidilmek istenir çünkü çok büyük teknolojilere sahiptirler ama diğer bölgelerin de güzellik bakımından oralardan bir farkı olmadığını söyleyebiliriz. Yazımızda New York, Boston, Los Angeles ve Miami’de görebileceğiniz yerleri sizlere aktaracağız.

new york
New York, Amerika’daki en gelişmiş şehirlerin belki de başında gelir. Times Square Meydanı ile herkes tarafından tanınan şehir birçok etkinliğe de ev sahipliği yapar. Şehir merkezindeki gökdelenler size başka bir dünyada olduğunuz hissi verebilir ama onlar insan yapımı gökdelenlerden başka bir şey değil.

boston
Boston, tanıtacağımız bölgeler arasında bulunan belki de en mütevazi bölgedir. Amerika’da en çok öğrenci bu bölgede yaşamaktadır ve her yıl yurt dışından milyonlarca öğrenci burada eğitim görür. Dünyaca ünlü Harvard Üniversitesi de Boston’da yer alır. Amerika’nın asıl tarihinin burada yaşandığı söylenirken, eğer Amerika tarihini görmek istiyorsanız buraya gelmelisiniz.

los angeles
Los Angeles, Amerika’nın batısında yer alır. Eyalet içinde bulunan Las Vegas dünyanın kumar merkezi olduğundan büyük bir ekonomiye sahiptir. Ayrıca Vegas, gece hayatının en etkin olduğu şehirdir. Malibu’ya giderek de inanılmaz manzarayı seyredebilirsiniz. Los Angeles’ın şehir içi ne kadar modernse şehir dışı da o kadar doğaldır. Pek fazla yeşillik bulunmayan eyalet genelde çöl şartlarında hayatını sürdürür.

miami
Şimdi sıra geldi dünyanın en güzel sahillerinden birine sahip olan bölgeye, Miami’ye. Gece gündüz sahillerin full dolu olduğu bu şehirde gece hayatı da oldukça etkindir. Son derece şık ve modern restoranlarıyla da romantik dakikalar geçirebileceğiniz güzel bir şehirdir. İnsanlarının bazıları Meksikan olan halk, Latin Amerika havası adının hakkını tam anlamıyla verir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2012 Yeni Gezi · · yenigezi