Aydın’da gezilecek yerler

Batı Karadeniz bölgesinde bulunan Bolu’yu da tanıttıktan sonra Ege’nin güneyine, Aydın’a geçiyoruz. Bu yazı serimizde sizlere Aydın’da gezilecek ve görülecek yerleri en ince ayrıntısına kadar tanıtacağız. İlk olarak müzelerle başlayalım yazımıza. Aydında gidilmesi gereken ilk müze kuşkusuz Aydın Müzesi’dir. 1959 yılında kurulan müze içerisinde birçok tarihi eser barındırır. Bu eserler tüm Ege bölgesinden toplanmıştır. Özellikle bahçe tasarımıyla da huzuru orada bulabilirsiniz.

Aydın’da gidilmesi gereken ikinci müze de Milet Müzesi. Bu müze isminden de anlaşılacağı gibi Milet antik kenti içerisinde yer alır. Burada yine tarihi eserleri kronolojik bir tasarım sırasyıla bulabilirsiniz. Ayrıca bölgeden çıkarılmış arkeolojik şeyler de burada yer alır; fosiller vb. Osmanlı ve Roma İmparatorluğuna ait sikkeleri de burada görebilirsiniz. Ayrıca ilk paranın burada üretildiğini de unutmayalım.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi