Belarus’ta gezilecek yerler

Rusya’nın 1991 yılında dağılmasının ardından bağımsızlığını elde eden Beyaz Rusya, diğer adıyla Belaruz konuk olacak bu sefer tanıtımımıza. Beyaz Rusya’nın gezilmesi gereken ilk yeri kesinlikle Minsk’tir. Aynı zamanda ülkenin başkenti olan bu şehir birçok tarihi esere ev sahipliği yaparken turistleri de en çok çeken taraftır. İkinci Dünya Savaşı sonrası ayakta pek az mekan kalsa da Belarus yine gezilmeye değer bir ülke olduğunu sahip olduğu tarihi esler ile göstermektedir. İşte Belarus’ta gezilecek yerler ve özellikleri.

Maryinsky Katedrali, şehrin sembollerinden bir tanesidir. Din için de önemli bir yere sahip olan bu mekan mimarisiyle de göz dolduruyor. Oradan sonra ise Dudutki Açık Hava Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bu açık hava müzesi neredeyse tamamen ahşaptan yapılmış ve klasik Slav köy hayatını anlatmak üzere inşa edilmiş. Yine Belarus’ta gidilmesi gereken yerler arasında Tsentralnaja Meydanı’dır. İstanbul’un Taksim meydanı diyebileceğimiz burası da birçok dünyaca ünlü mağazayı barındırırken birbirinden iyi mimariye sahip olan tarihi eserler yine bu cadde ve meydan boyunca uzanır.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi