Bodrum’da gezilecek yerler

Bodrum, yüzyıllar süren tarihi boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde bile hala bu uygarlıkların izlerini görmek mümkün. Bodrum’daki Bardakçı Koyu, o medeniyetleri görebileceğiniz en iyi yerler arasında başı çekiyor. Bir zamanlar ticaret tanrısı Hermes ve güzellik tanrıçası Afrodit’in burada yaşadığına inanılırdı. Ayrıca su perisi Salmakis’te orada bulunan gölde bir süre yaşamıştır. Zeki Müren de buraya sık sık yüzmek için gelirdi.

Tuzla Kuş Cenneti de gidilecek yerler arasında bulunuyor. Türkiye’nin başka bir yerinde göremeyeceğiniz Flamingo kuşlarını da buradan görebilirsiniz. Kadıkalesi Koyu da Turgut Reis de gezilecek yerler arasında gelir. Kadıkalesi, Lelegler tarafından düzenlenmiştir ve bin yılı aşkın süredir güzelliğini korumaktadır. Sandima Köyü de yazımızın son bölgesidir. Stonehenge’i andıran terk edilmiş taştan evlerle çok otantik ve ilgi uyandırıcı bir ortam oluşturur.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi