Brighton’da gezilecek yerler

Tüm dünyayı anlatma sözümüz devam ediyor ve şimdi de İngiltere’nin Brighton şehrini tanıtıyoruz. Bölgenin en eski yapılarını içinde barındıran bu küçük şehir dünyaya birçok sanatçı kazandırmıştır. Genelde bu yönüyle tanınan Brighton’daki tarihi eserler ve önemli merkezi yerler de fazlasıyla turist çeker. Brighton’da ilk gitmeniz gereken yer şehrin en tarihi bölgesi The Lanes’dir. Burada retro tarzda birçok mağaza ve restoran göreceksiniz. İstiklal’in tarihi hali olarak betimleyebiliriz aslında. Çok iyi bir ortama sahip olan The Lanes’den sonra ise North Laine’e uğramayı da kesinlikle unutmayın. Yine burası da bir caddedir ve gündüz çok iyi bir ortama sahipken akşam gece kulüpleriyle etrafı neşelendirir. İngiliz gece kulüplerinin ününü bildiğimiz göre buranın normal İngiliz publarından daha iyi olduğunu söylememiz eğlencenin derecesini aktarıyor.

Brighton’da gezilecek yerler arasında Royal Pavilion da bulunuyor. Eski kral sarayı olan bu mimari yapı mükemmel bir tarza ve tasarıma sahipken sizi şaşırtmasına rağmen iç tarafı dışından daha fazla etkileyecek. İçerisinde birbirinden değerli ve göz alıcı şey barındırıyor. Son olarak Brighton’da doğa gezisi yapmak isterseniz bölge halkının South Downs Way’i tercih ettiğini de belirtelim.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi