Bükreş’te gezilecek yerler

Romanya’nın en büyük şehri olan Bükreş’i tanıtacağız bu sefer. Bükreş’te gezilmesi gereken ilk yer kesinlikle Romanian Athenaeum olmalı. Eskilerin tiyatro ve gösteri merkezi olan bu mekan artık sadece sergi amaçlı kullanılıyor. Buraya gittiyseniz akşamları Bükreş gecelerinin oldukça hareketli geçtiğini, büyük kulüplerin bile ücretlerinin oldukça uygun olduğunu da hatırlattıktan sonra sanat tanıtımlarımıza devam edelim.

Grigore Antipa National Museum of Natural History için şehrin en iyi ve en büyük müzesi desek yanılmayız. Arkeolojik kazılardan tarihi eserlere kadar birçok eser barındıran müzeye giriş ücreti ödemiyorsunuz. Ayrıca Osmanlı’dan kalma birçok şeyi de görme şansınız var. Bu yazımızda son olarak tanıtacağımız yer ise Village Museum olacaktır. İsminden de anlaşılacağı gibi Rumenlerin eski köy anlayışını canlandıran bir yapıdır ve oldukça da büyüktür.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi