Cluj-Napoca Gezilecek Yerler

Cluj-Napoca

Cluj-Napoca, Romanya’nın en büyük ikinci şehri olarak gösteriliyor. Hem tarihi hem de doğa bakımından büyük zenginliklere sahip olan şehirde gezilecek bir sürü yer var. Biz de önerilerimize hiç zaman kaybetmeden başlayalım. Cluj-Napoca gezilecek yerler adına ilk olarak Cheile Turzii – Turda Gorge’a gitmenizi öneriyoruz. Burası çok büyük bir doğa alanıdır. Ormanlar ve tepelerle kaplı, mükemmel de bir yürüyüş alanı var. Bunun yanı sıra The Dungeon da yine gezilmesi gereken yerler arasında. Burada kendinizi bir bilgisayar oyununun içinde zannedebilirsiniz, zira gelen yorumlarda bunun altı çizilmiş. Fazla fantastik ve insanı alıp götüren bir havası var.

National Theater, isminden de anlaşılabileceği gibi bölgenin en önemli tiyatro salonudur. Cluj-Napoca Turistik Yerleri arasına burayı da katabilirsiniz. Özellikle burada bir canlı performans izlemek fazla keyifli olacaktır. Botanical Garden da yine şehrin önemli mekanları arasında yer alırken listemize son olarak The St Mihail Church, Biserica Sfantul Mihail’ı ekleyeceğiz. Burası ülkenin en önemli kiliselerinden bir tanesidir ve mükemmel bir mimariye sahiptir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi