Doğu Anadolu’da gezilecek yerler – 1

Doğu anadoluda gezilecek yerlerin başında Erzincan şehri geliyor. Erzincan’da özel olarak söyleyecek bir yerimiz yok. Ama şehrin her tarafını karış karış gezmenizi öneririz. Mama Hatun Kilisesi’ne de gitmeyi unutmayın. Ayrıca Erzincan’dan çıkarken eğer yolunuz güneye doğruysa Girlevik Çağlayanı’nın eşsiz manzarasını izleyin.

Erzurum’a geçtiğinizde Çifte Minerali Medrese’de eski Selçuklu eğitim sisteminin detaylarını öğrenebilirsiniz. Erzurum’un kuzeyinde bulunan Tortum Gölü’ne de giderseniz Erzurum’dan çıkarken hiçbir şey kaybetmemiş olursunuz. Kars’a çıktığınızda ise Ani ve Kars Kalelerini mutlaka ziyaret edin. Ani ve Kars kalelerinin Türklerin giriş tarihinde büyük bir yeri vardır. Ağrı’ya geçtiğiniz zaman ise İshakpaşa Sarayı’nı ve salonlarını gezin. Ağrı’da en son yapacağınız gezi ise Ağrı Dağı’na olsun. Ülkemizin en büyük dağını görmeden geri dönmeyin.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2012 Yeni Gezi · · yenigezi