Dublin’de gezilecek yerler

Bugün sizlere tanıtacağımız yer ülkemize oldukça uzak bir konumda bulunan İrlanda’nın başkenti Dublin. Şu an ekonomik kriz içerisinde bulunan ülke aslında büyük güzelliklere sahip, biz de ülkenin eksilerine değil artılarına bakacağız. Dublin’e gittiğinizde yapmanız gereken ilk şey geleneksel bir gece geçirmek olmalıdır. İrlanda gelenekleri dünyada oldukça yaygındır ve zevklidir de. Sınırsız içkiler ve sınırsız hindi, tavuk yemekleriyle donatılır sofralar. Gayda sesiyle gelen müziğin yeri ise hepten ayrıdır. Orada yapmanız gereken şeylerden biri de bir İrlanda maçına davet edilmektir. Kelt oyunları İrlanda’nın geleneksel sporudur. Güce bağlı olmayan bu spor oldukça eğlenceliyken sert top nedeniyle bazen talihsiz kazalar yaşanabiliyor.

Glasnevin Mezarlığı yine Dublin’in en önemli bölgelerinden biridir. Yüzyıllık mezarlara sahiplik yapan bu mezarlık içerisinde bir de küçük müze vardır. Bir saatinizi ayırarak bölge ve tarihi hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Son olarak da The Comedy Crunch’ı önereceğiz. Ücretsiz olan bu komedi geceleri muhteşem talkshowlara sahne oluyor ve yüzlerce kişi tarafından akına uğratılıyor. İrlandalıların neşesini de göz önüne alınca Dublin’e gittiğinizde yapmadan dönmemeniz gereken aktiviteler arasındaki yerini alıyor.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi