Frankfurt’ta gezilecek yerler

Almanya’nın Frankfurt şehrine konuk oluyoruz bu sefer. Frankfurt, Almanya’da en çok Türk nüfusu barındıran şehir olarak biliniyor. Eski yıllarda iki halk arasında hiçbir tartışma bulunmazken bugünlerde aksilikler yaşansa da konumuz bu değil. Frankfurt’ta gezilecek yerler yazısı altında 4 tane yer önereceğiz. Frankfurt’ta gezmeniz gereken ilk yer Dialog Museum’dur. İçerisinde genelde sanat eserleri barındıran bu müzede başka uygarlıklardan gelme eserler de yer alırken gelen yorumlara bakılırsa Frankfurt’ta gidilmesi gereken ilk yer. Frankfurt’ta gitmeniz gereken bir diğer yer de Stadel Museum (Stadelsches Kunstinstitut und Stadtische Galerie). Burası da bir sanat müzesidir ve Dialog Museum’dan pek geriye kalır bir yanı olmadığını belirtelim.

Almanların İngilizlere olan hayranlıkları her yerden ortaya çıkıyor. Berlin ve Münih’te İngiliz tasarımları ve mimarileriyle yapılar bulunurken buna Frankfurt’ta da yansıyor. Frankfurt turistik yerleri arasında English Theatre da bulunuyor. Çok iyi bir mimari ve iç yapıya sahip olan tiyatro sahnesinde çok iyi oyunlar sergilenirken personel yardımı da oldukça cana yakın. Frankfurt’ta gezilecek yerler olarak son önereceğimiz yer German Film Museum (Deutsches Filmmuseum) olacaktır.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi