Gdansk Gezilecek Yerler

gdansk

Polonya’nın her tarafını karış karış anlatmaya devam ediyoruz. Bu sefer tur rehberini hazırlayacak olduğumuz şehir ise Gdansk. Ülkenin en büyük beş şehrinden biri olan Gdanks, Polonya’ya gittiğinizde mutlaka ziyaret etmeniz yerlerden biri olarak gösteriliyor. Peki Gdanks Turistik Yerleri neresi? Gdansk’a gidildiğinde nerelerde gezilir? Hemen cevabını ve önerilerimizi verelim. İlk olarak Mariacka Street’e gitmenizi öneriyoruz. Burada bol bol mağaza bulabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Bir nevi İstiklal Caddesi’nin benzeri olduğunu söyleyebiliriz. Ondan sonra ise Old Town’u önereceğiz. Burada Orta Çağ’dan kalma Slav evlerini görebilir, Polonya’nın tarihini içinizde hissedebilirsiniz. Ayrıca burada antika eşyalar da satılmaktadır; fotoğraf çekilebileceğinizi de not olarak ekleyelim.

Loliwa Katedrali, bölgenin en eski dini mekanlarından biri olurken mükemmel bir tasarıma sahiptir; burayı da es geçmeyin. Dluga Street yine Mariacka Street gibi büyük ve uzun bir caddedir her tarafında mağazalar ve restoranlar yer alan. Gdansk Gezilecek Yerler adına son önerecek olduğumuz yer ise tabi ki Gdansk Müzesi olacak. Burada Avrupa’nın modern tarihine ilişkin eserler vardır.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi