Hamburg’da gezilecek yerler

Almanya’yı anlatma serüvenimize devam ediyoruz. Bu sefer anlatacağımız şehir yine Türklerin nüfusunun fazla olduğu başka bir şehir, Hamburg. Hamburg pek çok tarihi mekan ya da eser barındırmazken genelde kapalı havası ile boğuk bir şehirdir ama Almanya’ya yolunuz düştüğünde kesinlikle görmeniz gereken yerleri de tabi ki vardır. Hamburg’da görmeniz gereken ilk yer Aussenalster’dir. Burada güzel bir yürüyüş yapabilir, günün tadını çıkarabilirsiniz. Güneşli günlerde insana huzur veren bu bölgede kapalı havalarda ise çay içerken gazetenizi okuyabilirsiniz. Bölgede Türkçe gazeteler de satılmakta.

Hamburg turistik yerleri arasında Miniatur Wunderland de bulunuyor. İstanbul’daki Miniaturk gibi ünlü eserlerin ve mekanların minik tasarımları yer alır. Oldukça zevkli bir mekandır ve burada saatler geçirebilirsiniz. Park Planten un Blomen de Hamburg’da gezmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. Bölgeye giriş ücretsizken her yaş için aktivite alanı bulmak mümkün. Şehrin merkezinde olduğu için uzaklaşmanıza da gerek yok çevresinde yine gezmeye değer yerler barındırır. Hamburg’da gezmeniz gereken yerler olarak son bir yer daha önereceğiz: Hafen Hamburg. Bölgeye bazen sahne kurulur ve canlı müzik çalınır, ayrıca kendine özel barları ve restoranlarıyla da ünlü bir yerdir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi