Hong Kong gezilecek yerler

hong-kong

Hong Kong gezilecek yerler, 1997 senesine kadar İngiliz Krallığı’na bağlı sömürge ve adalar grubu olan Hong Kong , 1 Temmuz 1997 senesinde Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı özel yönetim bölgesi olmuştur. Çin’in hemen güneyinde yer alan Hong Kong, günümüzde Çin Halk Cumhuriyeti ‘nin 2 özel yönetilen bölgesinden biridir. Diğeri ise Makao’dur. Hong Kong, hukuk, para sistemi ve göç yasaları gibi konularda kendi yönetmeliklerini buradada uygulamaktadır.

Hong Kong, adalar üzerine kurulmuş bir yerleşim yeridir. Adalar ise birbirine köprüler ve tüneller ile bağlanmıştır. Hong Kong’un bulunduğu adalar bölümü dağlık bir bölge. Çok fazla düzlük yok, olan düzlükler ise daha çok denizin doldurulması ile elde edilmiş. En yüksek yeri 551 metre ile Victoria Tepesi.

Hong Kong, genel olarak 4 ana bölgeden oluşuyor; Hong Kong Adası, Kowloon Yarımadası, Yeni Bölge ve Uzak Adalar. Toplam nüfusu 7 milyon civarında. Ancak nüfusun büyük çoğunluğu Hong Kong adası ile kuzeyindeki anakarada yer alan Kowloon bölgesinde yaşamaktadır.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi