İsrail’de gezilecek yerler

Şimdi de sizlere İsrail’i tanıtıyoruz. Siyasi ilişkilerimiz pek iyi olmayan bu ülkede aslında büyük ve önemli yerler bulunmaktadır. Anlatımıza Tel Aviv’den başlayacağız. İsrail’de gezilecek yerler arasında Tel Aviv’in Nalagaat Center’ı geliyor. Çok eski bir tiyatro merkezi olan bu mekan hakkında tahminlerinizi ne kadar zorlarsanız zorlayın gittiğinize oldukça şaşıracaksınız. Şehrin en çok ziyaret edilen bölgelerinden biri olan Nalagaat Center’dan sonra ise Palmach Museum’a uğrayabilirsiniz. Burası da hem milattan önceki eserleri içerisinde barındırır hem de retro yılların kalıntılarını bizlere sunar. Özellikle eski modaya ait birçok şey bulmak mümkündür.

İsrail’deki turumuz Tel Aviv’de bittikten sonra sıra Kudüs’e geliyor. Bu ilde ziyaret etmemiz gereken ilk yer Yad Vashem Holocaust Memorial’dır. İçerisinde birçok şey barındıran bölge hem müze, hem kütüphane hem de anıt bölümü olarak kullanılırken genellikle tarihi eserleri bizlere sunar. Israel Museum ise gezilmesi gereken yerlerin arasında bulunan bir başka mekan ve Yahudiliğe ilişkin oldukça önemli tarihi eserler bulundurur. Dünyanın en iyi korunan yerlerinden biridir. Son olarak da Old City of Jerusalem’ı ziyaret etseniz yeterlidir. Çok uzun bir tarihi olan bu mekan birçok dine ev sahipliği de yapmıştır.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi