İsveç’te gezilecek yerler – 1

Sizlere dünyanın her bir tarafını tanıtmaya devam ediyoruz. Özellikle yazarınız olarak benim İskandinav ülkelerine oldukça büyük bir sempatim vardır. Norveç’ten sonra İsveç’i de tanıtmak oldukça zevkli olacak. İsveç rehberimize Linköping şehrinden başlayacağız. Yaklaşık 150 bin nüfusa sahip olan bu şehrin 30 bini öğrencilerden oluşuyor. Geri kalan nüfusun oldukça yaşlı olduğunu söylemekte fayda var.

Linköping’de görülmesi gereken ilk yer kesinlikle katedraldir. Hıristiyanlık bakımından oldukça önemli bir yer olarak gösterilen Linköping, halkın pagan olduğu sıralarda da değerini koruyordu. Yaklaşık olarak 700 yaşında olan bu kiliseye gittikten sonra üç tane caddeye gitmeniz lazım: Storgatan, Stora torget, Ågatan. Buralar İstanbul’un Eminönü’sü ve Taksim’i gibi bir şeydir. Ne kadar şehrin en büyük bölümleri olsa da gezmeniz pek fazla bir zaman almayacaktır.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2012 Yeni Gezi · · yenigezi