Kahramanmaraş’ta gezilecek yerler – 2

Kahramanmaraş’ta gezilecek yerlar adlı yazı serimizde kaldığımız yerden devam ediyoruz. Geçtiğimiz yazımızda şehrin tarihiyle ilgili kısa bir yazı verdikten sonra en önemli yerleri sizlere aktarmıştık. Bu yazımızda ilk tanıtacağımız yer Hurman Kalesi olacak. Afşin’de bulunan bu kalenin kesin olmasa da Bizanslar tarafından yapıldığı düşünülmektedir. Ayrıca kalenin içinde kilise ve birçok yemek, içki deposu bulunmaktadır.

Kahramanmaraş’ta görmeniz gereken yerlerden biri de kesinlikle Ceyhan Köprüsü. Yüzyıllar önce inşa edilen köprü bölgenin en eski yapılarından birisidir. Ayrıca oraya yakın olan Taş Medrese’ye de uğrayın. Bu da çok eski bir tarihte yaptırılmıştır bir yapıdır ve görmeye kesinlikle değecek. Bu yazımızda son olarak yer vereceğimiz yer ise Kahramanmaraş Ulu Camii. Dulkadirli Alâüddevle tarafından yaptırılmıştır ve yapılış tarihi olarak 11. yüzyıl düşünülmektedir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi