Kahramanmaraş’ta gezilecek yerler

Hatay’dan sonra Kahramanmaraş’ta gezilecek yerleri de sizlere tanıtıyoruz. Ülkemizde bağımsızlığını kendi ilan eden birkaç şehirden biri olan Kahramanmaraş olağanüstü güzelliklere sahiptir. İlk çağ imparatorluklarının burada kurulmuş ve yaşamış olmaları da tarihi eser bakımından oldukça zengin olduğuna işarettir. Zaten yazımızın uzunluğunu görünce siz de anlayacaksınız, ilk tanıtacağımız yere geçiş yapalım.

Kahramanmaraş’ta gezmeniz gereken ilk bölge Kahramanmaraş Müzesi’dir. Müzede tarihi eserlerin yanı sıra bölge halkına ait olan özel çalışmalar da sergilenmektedir ama en çok Sümerler ve Babiller’in bıraktığı eserlerden etkileceğiniz kesindir. Kahramanmaraş’ta gezmeniz gereken bir diğer yer ise Kahramanmaraş Kalesi’dir. Şehrin hemen ortasında bulunan kale zamanında Osmanlılar, Roma İmparatorluğu ve hatta Hitit İmparatorluğu tarafından kullanılmıştır. İki binden fazla senelik bir yapıttır.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi