Karadeniz’de gezilecek yerler

Eğer ailenizle bir Karadeniz tatili düşünüyorsanız, orada nerelere gideceğinizi de kararlaştırmanız lazım. Karadenizde gezilecek yerler konusunda hazırladığımız bu yazımızda orada görülmeye değer ne varsa hepsini açıklayacağız. Karadeniz bölgesinde gidilecek yerlerin başında Safranbolu, Çaykara, Maçka ve Sümela Manastırı geliyor. Yazımıza Sümela Manastırı ile başlıyoruz.

sümela manastırı
Rumların yaptığı Sümela Manastırı, sadece biz Türkler tarafından değil, yabancı turistler tarafından da oldukça ilgi görüyor. Geçtiğimiz aylarda da Sümela Manastırı’nda yıllar sonra ilk defa bir ayin düzenlenmişti.

safranbolu
Safranbolu genellikle evleriyle ünlüdür. Yüzyıllar öncesine ait eski evleriyle yurt dışından birçok turist getirir. Bu neden Karabük, Türkiye’nin en çok turist ağırlayan şehirlerinden biridir. Safranbolu’daki Çarşı’da ise istediğiniz Osmanlı ürünlerini ve yöresel materyalleri bulabilirsiniz.

maçka
Aslında Maçka, daha önce de söylediğimiz Sümela Manastırı ile meşhuru. Ama bölgedeki yaylalar ve dik dağlar da doğayı sevenler için çekici bir unsur bulunuyor. Ayrıca Maçka’da bulunan birbirinden güzel şelalelerde sizin oraya gitmeniz için ayrı bir etken.

uzungöl
Uzungöl, Trabzon’a çok uzak kalsa da Çaykara’ya yakın bir mesafededir. 15 dakikalık araçla kat edilen bir yoldan sonra rahatça ulaşabilirsiniz. Tam doğayla iç içe kalacağınız bu yerde ormanlar ayılar ve kurtlar tarafından tehlike oluştursa da Uzungöl’ün kenarında kendinizi çok daha rahat ve huzurlu hissedeceksiniz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi