Kayseri’de gezilecek yerler – 2

Kayseri’de gezilecek yerler adlı yazımıza ikinci bölümüyle devam ediyoruz. Bu yazımzıda başlangıcı Erciyes Dağı’na vereceğiz. Br önceki yazımızda tarihi yerleri tanıttık, sıra doğal güzelliklerde. Erciyes için “uzaklaştıkça yakınlaşan, yakınlaştıkça uzaklaşan dağ” derler. Erciyes Dağı, şehir merkezine 25 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Erciyes Dağı, kayak için Uludağ ve Palandöken’den sonra en uygun yerdir.

Erciyes Dağı’ndan sonra tanıtacağımız yer Sultan Sazlığı. Şehre oldukça uzak bir mesafede konumlanan bu bölge, Kayseri’nin en çok doğal güzelliğe sahip olan bölgelerinden biri olarak gösterilir. Kamış otlarının arasında teknenizle geçerken kendinizi başka bir dünyada gibi hissedebilirsiniz. Ayrıca bölgeyi ayrı kılan bir diğer özelliği de alanda toplam 251 kuş türünün yaşamasıdır. Flamingo ve akpelikan gibi çok az rastlanan kuş tüyleri de burada bulunur.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2012 Yeni Gezi · · yenigezi