Lewis and Harris Gezilecek Yerler

Lewis and Harris

Lewis and Harris, İskoçya’da bulunan ve birbirine çok yakın olan iki adadır. İki ada da üzerinde hem İskandinavlardan kalma hem de Hristiyanlıktan kalma çok fazla tarihi eser barındırırken orada gördüğünüz yerdeki taşın bile çok değerli olduğunu, çok eski bir tarihe sahip olduğunu belirtelim. İlk olarak Lewis Adası, Isle of Lewis için önerilerde bulunacağız. Uig Sands’e kesinlikle gitmenizi öneriyoruz. Mükemmel bir kumsaldır, ülkemizde yer alan plajlardaki kumlarla hiçbir alakası yok. Ayrıca oldukça uzun ve geniş, yürümeye imkan tanıyor. Callanish Standing Stones da yine Lewis’de yer alır ve bu taşlar oldukça eskidirler, Stonehenge’i de andırdıklarını söyleyebiliriz. Carloway Broch yine Lewis’de yer alan bir diğer tarihi eserdir ve zamanla yıkıldığı için şu an sadece tek duvarı duruyor.

Sıra geldi Harris Adasına, yani Isle of Harris’e. Burada ilk başta Luskentyre sahilini gezmenizi öneriyoruz. Mükemmel derecede güzel olan kapalı bir havaya ve kumsala sahip. Sonra da gayet gizemli ve eski gözüken St Clement’s Church’e gidebilirsiniz, yakınında da yemek yiyebilirsiniz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi