Liverpool’da gezilecek yerler

İngiltere’nin başka bir şehrini detaylı olarak sunuyoruz bu sefer sizlere. Bu sefer rehberimizde Liverpool var. İngiltere’nin adetlerine en bağlı kalan şehirlerinden biri olan Liverpool’dan sayısızca tarihi eser ve gezecek yer bulunuyor. The Beatles da burada kurulmuştur. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi grupları arasında gösterilen Beatles’ın iki isminin evlerini de kesinlikle ziyaret etmeniz gerekiyor. Liverpool’da ilk gezmeniz gereken yer Liverpool Anglican Cathedral. Çok eski bir katedral olan bu mekan ayrıca içerisinde restoran da barındırıyor. Liverpool’a gittiğinizde burayı görmeden kesinlikle dönmeyin.

Casbah Coffee Club da Liverpool’da gezilmesi gereken yerler, şehrin turistik yerleri arasında ilk sıralarda bulunur. Çok eski ve neşeli bir mekan olan Casbah Coffee Club özellikle hafta sonu dolu olurken hafta içi sakinliğinde de ziyaret edebilir, gündüz iç ortamı daha iyi görebilirsiniz. Mendips – John Lennon Home. John Lennon’ın büyüdüğü evdir. Dünyanın en büyük idol insanları arasında yer alan John Lennon’ın evinde de görmeniz gereken fazlasıyla şey var. Son olarak da Anfield Stadyumu’nu önereceğiz. Bir zamanlar futbol takımıyla Avrupa’da fırtınalar estiren bu takımın stadını görmeden ve bir maç girip o ruhu tatmadan olmaz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi