Londra’da gezilecek yerler

Sizlere daha önce İngiltere’de nereleri gezebileceğinizi aktarmıştık, şimdi ise sırada Londra var. İngiltere’nin başkenti olan bu şehir aynı zamanda dünyanın en güzel şehirlerinden birisi. Sizlere ilk olarak Londra’da gezilecek müzeleri aktaracağız. Bunların başında gelen yer kuşkusuz British Museum. İngiliz tarihine dair birçok eser barındıran müzede Türk eserlerini görmek de mümkün. Aslına bakılırsa tüm uygarlıklardan bir şeyleri burada bulabilirsiniz.

Londra’da gitmeniz gereken bir diğer müze de National Gallery. Trafalgar Meydanı’nda bulunan bu Ulusal Müze adından da anlaşılabileceği gibi daha çok sanatsal eserleri içerisinde barındırır ve bu sanatsal eserlerin çoğu da Hıristiyanizm ve İsa ile ilgilidir. Ayrıca bir hatırlatma daha yapalım, İngiltere’deki tüm müzelere giriş ücretsiz, o yüzden burada da bir ücret ödemeyeceksiniz. Londra’da son gezmeniz gereken müze de The Courtauld Gallery.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi