Los Angeles’ta gezilecek yerler

Bu yazımızda sizlere Amerika’nın en ünlü şehirlerinden birini, Los Angeles’ı tanıtacağız. Tabi oraya gidenler genelde sadece zevk ve alışveriş için giderler ama biz yine de sanat ve tarihi eser meraklılarına yönelik bir yazı sunacağız. Los Angels’ta ilk olarak Magic and Wine Tasting with David Minkin’e gitmelisiniz. Kaçırılmayacak bu gösteri sizlere hayatınızın sonuna kadar unutamayacağınız bir deneyim sunacak. Bunun yanı sıra şehrin en iyi sanat müzelerinden biri olan The Getty Center’ı da gezmelisiniz. Eminiz ki buraya girdiğinizde en az 2 – 3 saat dolaşacaksınız çünkü oldukça büyük ve içerisinde çok fazla sanat eseri barındırıyor.

Nethercutt Museum da araba tutkunlarının yanı sıra herkesin dikkatini çekecektir. Tarihi arabaların sergilendiği bu müze dünyanın sayılı araba müzeleri arasında yer alıyor, biri de ülkemizde Koç Müzesi’dir. 1900’den önce üretilmiş arabaları bile barındıran bu müzeyi de kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Son olarak da Walt Disney Concert Hall’a gidebilirsiniz. İsminden de anlayabileceğiniz gibi burası bir tiyatro salonudur ve Amerika’nın en önemli gösterilerinin çoğu burada gerçekleşir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi