Manchester’da gezilecek yerler

İngiltere’yi tanıtmaya devam ediyoruz. Bu sefer sizlere tanıtacağımız şehir Manchester olacak. Manchester deyince akla ilk gelen şeyin dünyaca ünlü futbol takımları olduğunu biliyoruz. Şimdi Manchester’da gezilecek yerleri tek tek açıklayacağız. Greater Manchester Police Museum şehirde ilk gezdiğiniz yerler arasında bulunsun. Oraya gidenlerin yaptıkları yorumlara göre müze her tarafından ilginç bir şeyler çıkartıyor, ama zaman geçirmek için oldukça zevkli bir mekan. Sonrasında ise şehrin en eski yapılarından biri olan John Rylands Library’yi gezebilirsiniz. Dünyaca üne sahip olan bu kütüphane yüzyıllar önce inşa edildi ve tarihi resmen gözler önüne seriyor. İçeride olan kitaplar ise bizce dikkatinizi daha fazla çekecek.

Royal Exchange Theatre da Manchester’a gittiğinizde mutlaka ziyaret ettiğiniz yerler arasında bulunmalı. Tiyatro muhteşem bir mimariye sahipken içerisinde oynanan oyunlar da tarihin bildiği ve tanıklık ettiği en güzel oyunlar. Manchester’da gezilecek yerler olarak son bir tane daha önereceğiz, o da Museum of Science & Industry olacak. Bu bilim müzesi içerisinde size kendini hayran bıraktıracak şeyler barındırıyor.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi