Milano’da gezilecek yerler

İngiltere’den sonra şimdi de İtalya’nın bir büyük şehrine atladık. Roma’dan sonra İtalya’nın en büyük ve güzel şehri olan Milano’yu tanıtacağız sizlere. Mimarisi ve sanat eserleri ile ünlü olan şehirde gezmeniz gereken ilk yer olarak sizlere Villa Necchi Campiglio’yu sunacağız. 1930 yıllarından kalma bu müze-ev içerisinde o tarihin neler barındırdığını çok iyi gösterirken savaşlardan hiçbir şekilde etkilenmemiştir ve sahip olduğu çevre doğası ile büyüleyici bir ortamdadır. Chiesa di San Maurizio al Monastero Maggiore de Milano’da gezilecek yerler arasında yer alan bir başka mekandır. Ülkenin en ünlü katedrallerinden biri olurken çevresinde birçok evcil hayvan barındırır.

Milano’nun turistik yerleri az önce verdiklerimizle sınırlı değil. Cathedral (Duomo) da şehirde gezebileceğiniz yerler arasında bulunuyor. İçine girdiğinizde rahat 2-3 saat dolaşabileceğiniz bir tarihi yapı ve giriş ücreti sadece 2 euro -kişi başı-. L’Ultima Cena ülkenin en önemli sanat müzeleri arasında yer alır. Ücretsiz olan bu sanat müzesinde İtalyanların el işlerinin harikalığını rahatlıkla görebilir, o topluma bir kez daha hayran kalabilirsiniz. Milano’da gezilecek yerler olarak son bir yer daha önereceğiz, orası da Monumental Cemetery olacak.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi