Mısır’da gezilecek yerler – 1

Mısır, kesinlikle herkesin gitmek istediği bir ülke. Özellikle ülkenin tarihi ve mitolojisi oraya cazip kılan en büyük etken diyebiliriz. Tarihinin yanı sıra aşırı lükslüğü de bu durumlardan biri. Ama tabi Mısır’a gidilince ilk gezilmesi gereken yer kesinlikle piramitlerdir. Binlerce yıllardır tüm gizemi çözülemeyen piramitleri yakından, canlı görmek televizyondan görmekten çok daha zevkli olacaktır.

Mısır’daki piramitler arasında gidilmesinde öncelik gerektiren piramit kesinlikle Keops’tur. Milyonlarca taş kütleden oluşan ve bir taşı yaklaşık 15 ton olan bu piramit dünyanın en ünlü piramitidir. Piramitlerin önünde başka bir yapıt da bulunur: Sfenks. Bu Sfenks mitolojiye göre piramitlerin koruyucusudur ve aslan gövdeli insan şeklindedir. Mısır’daki piramitleri ziyaret ettikten sorna gitmeniz gereken yer tabi ki Nil Nehri olmalıdır. Dünyada eşine zor rastlanır bir doğal güzelliğe sahiptir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2012 Yeni Gezi · · yenigezi