Moldova Gezilecek Yerler

moldova

Ülke ve şehir rehberlerimizin arasında bir tane daha katıyoruz, bu sefer anlattığımız yer Moldova olacak. Rusya’dan ayrıldıktan sonra küçük de olsa çok güzel bir ülke olarak göze çarpan Moldova hem tarihi özellikle de doğal güzelliğiyle binlerce turisti ağırlıyor. Karadeniz’e kıyısı bulunmasa da çok yakın bir konumda bulunan Moldova Gezilecek Yerler konumuzu hemen devam ettirelim. Moldova’ya gittiğinizde ilk gitmeniz gereken şehir Chisinau. Burada gezebileceğiniz parklar mevcut, özellikle Stefan cel Mare Park’ı ziyaret etmenizi öneriyoruz. Chisinau’dan sonra ise Rezina’yı gezmeden kesinlikle ülkemize geri dönmeyin. Burası tam bir tarih cennetidir. Slavların tarihleri boyunca yaptığı ve bıraktığı birçok eser Rezina’da yer alırken bunca tarihi eserin yanı sıra yine mükemmel doğayla karşı karşıya kalacağınızı not olarak ekleyelim.

Tiraspol da yine Moldova’da gezilecek olan yerler arasında yer alıyor. Ülkenin en büyük şehirlerinden biri olarak kabul edilirken içinde bulundurduğu alışveriş merkezleriyle gerçi bir Rusya gezisi yapmanızı sağlıyor. Ayrıca tarihte büyük bir öneme sahip olan The Suvorov Monument heykeli de bu şehirdedir. Moldova turistik yerleri için son olarak da Comrat’ı önereceğiz. Comrat’ta ise çok fazla müze vardır. Eğer slav müzesi gezmek ve tarihlerini görmek istiyorsanız buraya gidebilirsiniz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi