Monako’da nereye gidilir

İrlanda’nın en önemli ve en büyük şehir olan Dublin’i sizlere tanıttıktan sonra sıra Monako’ya geliyor. Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olan Monako’da sadece birkaç şehir var ve biz de Monte-Carlo üzerinde duracağız. Bu bölgenin insanı her zaman sanata ve kültüre büyük değer vermişlerdir. O yüzden ilk gitmeniz gereken yer olan Monte-Carlo Operası’nı öneriyoruz. Çok eski olan bu yapıt mükemmel bir tarihi mimariye sahiptir. Burası için Paris Operası’ndan daha iyi dendiğini de dile getirelim. Casino Meydanı’nda şehrin önemli bölgelerinden bir tanesidir. İsimden de anlaşılabileceği gibi meydanın etrafı kumarhanelerle çevrilidir. Jimmyz gece kulübü ve Buda Bar gibi yerler bölgenin ünlü mekanlarıdır.

Monte-Carlo’da bulunan Japo Bahçesi de bölgenin önemli yerlerinden biridir. Yapılalı üzerinden pek fazla uzun bir zaman geçmedi ama yine de yurt dışından gelen turistler tarafından bilinir ve oldukça güzeldir, bu nedenden dolayı kalabalık olduğunu da söyleyebiliriz. Bahçe içerisinde eski mağaralar da bulunmakta. Monte Carlo Harbor da şehirde önereceğimiz son bölge. Şehrin en büyük iskelesi olan bu bölge büyük mağazalara ve restoranlara ev sahipliği yapar.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi