Polonya’da gezilecek yerler

Sizleri Norveç’in gezilecek yerleri hakkında en ince detayına kadar bilgilendirdikten sonra şimdi sıra Polonya’ya geldi. Almanya ve Çek Cumhuriyeti’nin komşusu olan Polonyo için İskandinavya’ya, İskandinav ülkeler hariç en yakın olanı diyebiliriz. Polonyo hakkındaki yazımız sanırım 2 bölüm sürecek. İlk bölüme hemen start verelim.

Polonya’da gezilecek yerlerin başında Kazimierz Dolny gelmektedir. Burası aslında çok küçük bir köy ama inanılmaz bir mimariye sahip. Buranın 14. yüzyılzda Kral Kazimierz tarafından yapıldığı tahmin edilmektedir. Ayrıca köyün içinde bir de müze bulunmaktadır. Polonya’da diğer bir gidilmesi gereken yer ise Zamosc. Burası da 16. yüzyılda inşa edilmiştir ve küçük bir kasabadır. İkinci Dünya Savaşı sırasında askeri üs olarak kullanılan bölge savaştan sonra UNESCO tarafından güvence altına alınmıştır ve hala korunmakta. Polonya’yı tanıtmaya diğer yazılarımızla devam edeceğiz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2012 Yeni Gezi · · yenigezi