Portekiz’de gezilecek yerler

Portekiz, insanlığın ilk geliştiği yerlerden biridir. Endulus Devleti tarafından barış içinde yükseltilerek büyültülen ilkedeki Lizbon şehrinin şu anki ismi de Arapçadan gelmektedir. Portekiz’de, Lizbon’da gezilmesi gereken yerlerin başında Rossio Meydanı geliyor. Yüzyıllardır bu mekan tüm ülkenin en merkezi olarak kabul edilmiştir ve bütün büyük etkinlikler burada gerçekleştirilmiştir. Buranın bir diğer adı da Pedro IV. dir. Ortada Kral Pedro IV.’nün büyük bir heykeli bulunur.

Portekiz’de gezilecek yerlerden bir diğeri de Almoural Kalesi’dir. Dünyanın en güzel, en iyi konuma sahip kaleleri arasında gösterilen Almoural Kalesi o dönemin latin halkı tarafından inşa edilmiştir ve çoğu zaman kilise olarak da kullanılmıştır. Hemen Tagus Nehri’nin kenarında bulunan bu kalenin yanı sıra Buçaco Sarayı’nı da gezerseniz aynı dönemin olaylarını bağdaştırmış olursunuz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2012 Yeni Gezi · · yenigezi