Porto’da gezilecek yerler

İsveç’in en büyük şehirlerinden biri olan Stockholm’ü anlattıktan sonra bu sefer sıra daha güneye, Portekiz’deki Porto’ya geldi. Deniz kenarında olan bu şehir büyük bir turizm merkeziyken Portekiz’e gelmekte olan turistlerin çoğu da sadece burayı ziyaret edip gezmek için gelir. Porto’da gezmeniz gereken ilk yer Sao Francisco Kilisesidir. Çok eski bir yapı olan burası deniz kıyısı bulunduğu için çok iyi bir ortama sahipken kilisenin etrafı da tarihi yapılara ev sahipliği yapar. Ayrıca kilisenin çoğu yerinde altın bulunuyor. Porto’da ilk olarak gezmeniz gereken yerlerden biri de Ponte D. Luis I. İstanbul Boğazı’nı anlatan bu bölgeye gündüz değil de akşam gitmelisiniz, zira gündüz demir yığınından başka bir şeye benzemiyor.

Porto’da gezilecek yerler arasında Zona Ribeirinha sahili de yer alıyor. Özellikle hava açıksa gidilmesi gerekir ve oranın birinci elden satışı yapılan şaraplarını denemeniz lazım. Son olarak da Douro Nehri’ni önereceğiz. Nehrin üzerinde dörde yakın köprü var ve nehir turları ile buranın keyfini çıkarabilirsiniz. Maalesef en ufak bir yağmur yağdığında bile seferler iptal oluyor çünkü nehir bir anda şiddetlenebiliyor. Ayrıca nehir kenarındaki restoranlarda da çok keyifli bir yemek yiyebilirsiniz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi