Rovaniemi Gezilecek Yerler

rovaniemi

Finlandiya gibi mükemmel bir doğaya sahip olan ülkenin en güzel şehirlerinden biri olarak tabir edilen Rovaniemi bu sefer rehberlerimize konuk oluyor. Daha önce Finlandiya, Helsinki ve Tampere rehblerimizi sizlere sunmuştuk. Burada gezmeniz için ilk önereceğimiz yer Santa Claus Village olacak. Viking tarihini çok iyi yansıtan bu yapıda eski çağların Finlerini rahatlıkla görebilirsiniz. Ayrıca dekor da eskiler gibiyken göl kenarında duran noel baba da sizi şaşırtmasın. Arktikum da kesinlikle gitmenizi önerdiğimiz bir yerdir. Rovaniemi’nin tarih müzesidir ve aynı zamanda buradan kuzey ışıkları görülebiliyor.

Rovaniemi turistik yerleri arasında Joulukka da yer alıyor. Santa Claus Village’a benzediğini ya da aynı amaçta bir mekan olduğunu söyleyebileceğimiz Joulukka’da eğlenceli vakitler geçirebilir, kışın tadını en sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Rovaniemi gezilecek yerler adına önerecek olduğumuz son yer ise Santa Claus Office olacak. Burası bir gezi köyüdür ve Finlerin eski tarihlerini kabul etmişlerdir. Çok güzel bir doğaya ve mimariye sahip olan Santa Claus Office’ten kendinize hatıra eşyaları alabilirsiniz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi