Salzburg gezilecek yerler

salzburg

Avusturya’nın Viyana’dan sonra en büyük ikinci şehri olan Salzburg bu sefer rehberimize konuk oluyor. Genelde futbol takımından tanıdığımız bu şehir aslında çok iyi bir doğaya sahip, ama aynı şeyi bulundurduğu tarihi eserler için de söyleyemeyeceğiz. Salzburg’da gezilecek yerler adına ilk önereceğimiz yer Salzburg’s Old Town olacaktır. Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan bu bölge eski yapıtlarla dolu ve başınızı kaldırdığınızda mükemmel bir kale sizi selamlıyor. Ayrıca buradaki tren istasyonunun hemen yanında bir de Türk bakkalı yer almaktadır, gitmenizi öneririz. Salzburg’da gezmeniz için önereceğimiz yerler arasında Untersberg de yer alıyor. Bu dağ şehrin en iyi manzarasına ve en iyi doğasına sahip.

Wasserspiele Hellbrun da yine Salzbur turistik yerleri arasında bulunuyor. Salzburg’un en görkemli yapıtlarından bir tanesidir ve oldukça eğlencelidir; özellikle çocuklar için. Gelelim Red Bull Hangar-7’ye. Avrupa’nın en görkemli müzelerinden biridir. Salzburg çıkışlı olan Red Bull tarafından yapılan bu müze ekstrem spor araçlarını içinde barındırır. Yaş konusuna gelince hem küçük çocukların hem de babaların fazlasıyla dikkatini çekeceğini söyleyebiliriz. Son olarak da Salzburg Katedrali’ni önereceğiz. Bu katedral şehrin en eskileri arasında yer alır; halen aktiftir ve mimarisi de muhteşem.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi