Samsun’da gezilecek yerler – 1

Samsun’a girdiğinizde aslında bilmeniz gereken sadece iki yer vardır. Çünkü tüm adresler onlara göre ayarlanır. Buraların isimleri Doğupark ve Batıpark. Batıpark, İlkadım ilçesinden başlayarak Yıldız’a kadar gider. Orada Rus Pazarı vardır. Çok elverişli fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz. Batı Park ise Rus Pazarı’ndan Sanayi Bölgesi’ne kadar olan bölüme denir.

İlk görülmesi gereken yer Bandırma Vapuru’dur Samsun’da. Kurtuluşumuzun ilk temelleri o vapurda atılmıştır. Her ne kadar gerçek Bandırma Vapuru olmasa da gerçeğinden hiçbir farkı yoktur ve içerisinde canlandırma için mum heykeller vardır. Oradan sonra Doğupark’taki Hayvanat Bahçesi’ne geçerek uzak ülkelerden gelmiş olan hayvanları görme şansı yakalayabilirsiniz. Derbent Baraj Göleti de ne kadar şehirden uzak da olsa görmeniz gereken yerler arasındadır ve eğer zamanının varsa Bafra’ya gidip oraya da uğramalısınız.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2012 Yeni Gezi · · yenigezi