Santa Clara: Bir Küba rüyası

Küba’ya giden herkes Santa Clara’da bir kaç gün vakit geçirmelidir. Havana’ya da yakın olan şehir de taksiyle istediğiniz yerlere biraz yavaşta olsa gidebilirsiniz. Santa Clara politik bir geçmişe sahip. Küba’nın eski önderi Che’nin şehri olarak biliniyor. Daha şehrin girişinde Che heykeli sizi selamlıyor. Eğer Che’e ilginiz varsa Che müzesini de gezebilirsiniz. Che ve silah arkadaşlarının yanı sıra Küba devrimi ile ilgili bir çok şeye canlı taknıkmışcasına deneyimleyebilirsiniz.

Santa Clara sokakları oldukça eski ve gizemli bir görüntüye sahiptir fotoğraf çekip şehri adım adım gezebilirsiniz.

Küba’nın en güzel yanlarından bir tanesinde ne kadar lüks bir yere giderseniz gidin fiyatlar oldukça uygun. Lüks bir restoranda yemek yemenin bedeli sadece 7 lira.

Ayrıca bar ve gece kulüpleride son derece ucuz, giriş 3 dolar ve içecekler 1-2 dolar civarında. Bunun sebebini soracak olursanız “Toplumcu” bir yönetim anlayışına sahip devlet yapısı bu ucuzluğa müsait.

kalacak yer olarak Casa Partıcular tercih edilebilir bir durak olarak göze çarpıyor.

Küba seyahatiniz boyunca dikkat etmeniz gereken en önemli şey harcamalarınız! Hırsızlık ve benzeri olaylar pek olmuyor ama tabir-i caizse “unutmuş numarası” yapıp para üstünüzü vermeyebilirler. Hatta bankadaki vezneler bile bu konuda “dikkatsiz”.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2012 Yeni Gezi · · yenigezi