Santorini adası

santorini-adasi

Santorini adası, Ege adaları’nın en romantik adası olan Santorini sessizlik, sakinlik, huzur ve romantizm arayanlar için en doğru adreslerden biri. Kayalıkların üzerinden Caldera’ya bakan havuzlu butik otelleri, begonvillerin süslediği bembeyaz badanalı kesme şeker görüntüsündeki evleri, evleri birbirine bağlayan merdivenli dar sokakları, muhteşem günbatımları ve nefis şarapları ile gideni kendine aşık eden bir yer.

Yunanistan’ın 200 kilometre güneydoğusundaki Cyclades volkanik adalar topluluğunda yer alan Santorini, 78 kilometrekarelik yüzölçüme sahip olan küçük bir ada.

Adaya ulaşım Atina aktarmalı uçak seferleri ile, ya da Rodos ve Mikanos’tan gemi turları alınarak sağlanıyor. İstanbul ve Kuşadası çıkışlı pek çok gemi turları da mevcut. Gemiler limana yakın bir bölgede demir atıyor ve buradan limana küçük botlarla ulaşım sağlıyorlar. Mikanos ve diğer adalardan da hızlı feribotlar ile adaya ulaşmak mümkün.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi