Şili’de gezilecek yerler

Dünyayı size tanıtmaya devam ediyoruz. Bu sefer tanıtacağımız yer ülkemizin bir hayli uzağında bulunan sahil ülkesi Şili. Güney Amerika’nın batı sahilinin neredeyse tamamını kaplayan Şili, M.Ö. 13 bin yılından beri hala ayaktadır. Büyük tarih öncesi imparatorluklara sahiplik yapmış olan bölgede hala o zamanlarda kalma tarihi eserler vardır. Bunlardan en ünlüsü de Machu Pichu’dur.

Şili’de aslına bakılırsa pek de fazla gezilecek bir yer yoktur, genelde doğal güzelliği ve patatesin ilk çıkarıldığı yer olarak bilinen ülkede ziyaret etmeniz gereken ilk yer MachuPichu’dur. MachuPichu’dan sonra gitmeniz gereken yer ise kesinlikle Paskalya Adaları’dır. Zaten tatil imkanlarıyla dünyanın en iyi tatil merkezlerinden biri olan Paskalya Adaları’nda güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Bu arada ülkede bulunan binlerce patates türünü elinizden geldiğince fazla sayıda tüketmeye çalışın.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi