Slovakya Gezilecek Yerler

slovakya

Slovakya Gezilecek Yerler, Slovakya, belki de Avrupa’da Orta Çağ’ın izlerini en çok taşıyan ülkelerden biri. İkinci Dünya Savaşı sırasında almış olduğu hasarlara rağmen varlığını korumayı başarabilmiş olan ülkeye gitmeyi düşünüyorsanız tarihi eserden fazla doğayla iç içe olacağınız belirtelim. Ancak evlerin ve sokakların mimarisinin bile sizleri etkilemek için yeterli olacağını da vermiş olduğumuz notlar arasına ekleyelim. Slovakya Gezilecek Yerler listemizin başında Bratislava yer alıyor; ülkenin en büyük şehridir, ayrıca en fazla tarihi esere sahip olan. Bratislava’nın yanı sıra Banska Stiavnica da yine mutlaka gezip görmeniz gereken bir şehir olarak dikkat çekiyor. Banska Stiavnica da yine birçok tarihi eser ve mekana ev sahipliği yapıyor.

Slovakya Turistik Yerleri adına önerecek olduğumuz yerler tabi ki bu kadar değil. Kosice yine fazlasıyla güzel bir doğaya sahip olup gezilebilecek olan yerler arasında yer alırken Trnava için de aynı sözleri sarf edebiliriz. Son olarak da Poprad’ı önereceğiz. Poprad en çok tatil için tercih ediliyor, tarihi geziler için değil.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi