Tavşan Adası

tavsan-adasi-4
Tavşan Adası, Okunoshima, Hiroşima ve Şikoku arasında Japonya İç Denizi’nde bulunan küçük bir adadır. İkinci Dünya Savaşı sırasında ada, kimyasal savaş için çok gizli bir askeri zehirli gaz üretim sitesi olarak kullanılır. Bugün tamamen adanın ana sakinleri sevimli tavşanlardır.

1929 ve 1945 yılları arasında, Okunoshima Adası altı kiloton üzerinde hardal gazı üretilen Japon İmparatorluk Ordusu için bir kimyasal savaş üretim tesisi oldu. Ada güvenlik için elverişli olan izolasyona sahipti, Tokyo gibi felaket alanı değildi. Program gizlilik içinde yürütüldü, 16 yıl içinde de Okunoshima haritalardan silindi. Sakinleri ve potansiyel çalışanlarınca üretim tesisi ve diğer her şey gizli tutuldu. Ama günümüzde bu olay çok eskide kaldı. O yıllardan kalma şu an boş ve harabe olarak kalan binaları görebilirsiniz.

Şu an adada yaşayan binlerce tavşan ise inanılmaz bir turizm kaynağı olmuştur. Ama Japonlar bu hayvanlara bizim yaptığımız gibi davranmamıştır. Onlara inanılmaz ilgi gösterilmektedir, çok bakımlıdırlar, yiyecekleri, barınakları herşeyleri düşünülmüştür. Olması gereken de budur. Bizdeki gibi adaya iki tavşan bırakalım, sayıları bini geçsin, onlar açlıktan susuzluktan ölsün, olmadı sokak köpekleri parçalasın, tinerciler kessin mantığı yoktur.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi