Türkiye’nin tarihi mekanları

Dün ikinci bölümünü tamamlamış olduğumuz yazımızın bugün 3. bölümüyle devam ediyoruz. İlk defa okuyacaklar için ufak bir ön söz geçelim; bu yazımzıda Türkiye’de görülmeye değer ne varsa her yeri detaylarıyla anlatıyoruz.

Söğüt, Osmanlı’nın kurulduğu yer. Atalarımızın yükselmeye başladığı yer. Söğüt’e giderek en eski Osmanlı padişahlarının türbelerini ziyaret edebilir, ilk sarayları görebilirsiniz. Eğirdir Gölü de görülmesi gereken yerlerin arasında yer alıyor. Bu göl günün farklı saatlerinde farklı renklere büründüğü için halk tarafından yedi renkli göl diye de bilinir. Peygamperler şehri Şanlıurfa’da yer alan Balıklı Göl’e de uğramayı unutmayın. Balıklı Göl, İbrahim Peygamber’in ateşe atıldığında düştüğü yer olarak bilinir. Şanlıurfa’dan sonra yakın bir yere, Mardin’e gidip taş sanatının gerçek merkezini görebilirsiniz. Özellikle Mardin’in evlerini unutamayacaksınız. Doğu Anadolu’da turumuza devam ederken Van Gölü’ne, yani Türkiye’nin en büyük gölüne de uğramalısınız.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi