Varşova Gezilecek Yerler

varsova

Daha önce sizlere Polonyo rehberi sunmuştuk. Polonyada gezilecek yerler ve Polonya turistik yerleri adlı yazımızda vermiş olduğumuz önerilerin başında Varşova’yı gezmeniz de yer alıyordu. Bu yazımızda ise Varşova’ya gittiğinizde nereleri gezebileceğinizi aktaracağız sizlere, hiç zaman kaybetmeden Varşova turistik yerleri listemizi aktaralım. İlk olarak Monument to the Warsaw Uprising Fighters heykelini görmenizi istiyoruz. Krasinski Meydanında bulunan bu heykelin anlam bakımından Taksim’deki anıttan bir farkı bulunmuyor. Gezmeniz adına önerdiğimiz bir başka yer de Lazienki Park olacak. Mükemmel bir doğa parkı ve yeşil alan, ayrıca içinde bir de göl bulunmakta. Yürüyüş yapmak ve kafa dinlemek için birebir.

Old Town da yine Varşova gezilecek yerler adlı listemiz içerisinde yer alıyor. Burası tarihi bir alandır ve korumaya alınmış, artık sadece gezebilmek için açık durumda. Tarihi binalar ve tarihi diğer materyallerle süslü olan Old Town’u görmeden sakın dönmeyin oradan. Son olarak da Varşova Müzesi’ni öneriyoruz. Müzenin içine girdiğiniz andan beri kendinizi Varşova’nın savaş zamanında ve sokaklardaymış gibi hissediyorsunuz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi