Vianden Gezilecek Yerler

vianden

Geçtiğimiz yazımızda Lüksemburg’da gezilecek yerleri sizlere aktarmıştık. O yazımızda genel bir geçiş olmuştu ve hangi şehirlere gitmeniz gerektiğine dair ipuçlarını sizlerle buluşturmuştuk. Bugün ise en çok gitmenizi istediğimiz olan ili, Vianden’i tanıtacağız sizlere. Mükemmel bir doğaya sahip olan şehir aynı zamanda neredeyse tamamen eski yapıtlardan oluşuyor. Şehir içinde neredeyse hiç yeni yapılmış bina görmenize imkan yok. Vianden Gezilecek Yerler adlı yazımızda gitmeniz gereken yer olarak ilk Chateau de Vianden’i önereceğiz. Mükemmel bir kale olan bu yapıt görünümüyle bizleri etkilerken iç tarafı da gerçek Orta Çağ kalıntılarını taşıyor. Ayrıca Vianden Chairlift’e de binmenizi öneriyoruz. Bir teleferik hattı olan bu yerden neredeyse şehrin tamamını kuş bakışı ile görebilirsiniz ve fiyatı da pek pahalı değil.

Vianden içinde yer alan Indian Forest belki de şehrin en iyi doğaya sahip olan bölgesidir. Uzun ve ince gövdeli ağaçlardan oluşan orman gerçek ve el sürülmemiş bir doğayı bizlere sunuyor. Maison de Victor Hugo in Vianden’i de sizlere önereceğiz çünkü zamanın en büyük sanatçılarından biri olan Victor Hugo’nun çalışmaları burada yer almaktadır. Son önereceğimiz yer ise Trinitarian Church olacak, bölgenin en büyük ve eski kilisesi.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi