Vizesiz Tatil için Gidilecek Yerler

Son dönemlerin en popüler tatil yerleri yut dışı mekânlarıdır. 4-5 günlük tatillerde bile yakın yerler başta olmak üzere yurt dışına çıkılması popüler hale geldi. Uçak biletlerinin uygun fiyata bulunması, tatil seyahat acentelerinin yurt dışı planlamaları koşunda geniş yelpazeler sunmaları farklı ülkeleri tanıyıp görmek isteyen tatilciler için fırsata dönüşmektedir.

Nerelere Gidilmeli?

Belirli ülkelerin özellikle Türkiye için kapılarını açmaları ve vizesiz olarak giriş yapılmasına izin verilmesiyle birlikte yurt dışı seyahatleri de hız kazandı. Vize olmadan gidilebilecek toplamda 102 tane ülke bulunuyor. Canınız tatil yapmak istediğinizde biletinizi almanız ve bavulunuzu almanız bu ülkeleri gezmek için yeterli.

Vizesiz olarak giriş yapabileceğiniz her ülke tatil için uygun olmayabilir. İçlerinde ilk sırada tercih edebileceğiniz ülkeler bulunuyor. Pasaportu olmayanlar için gidilecek yerler içinde Gürcistan geliyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve son olarak Ukrayna’ya da pasaport olmadan kimliğinizle giriş yapabilirsiniz.

Yeşil pasaportla giriş yapılacak ülkeler içinde avrupada yer alan tüm ülkeler yer almaktadır.

Arnavutluk, Brezilya, Filipinler, Hong Kong, Katar, Maldivler gibi birçok ülkeye vizesiz olarak giriş yapabilirsiniz.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2018 Yeni Gezi · · yenigezi