Banska Stiavnica Gezilecek Yerler

Banská_Štiavnica_im_Herbst

Bu yazımızda Slovakya’dan başka bir şehri tanıtacağız sizlere, Bratislava’dan sonra ülkenin en büyük ikinci şehri olan Banks Stiavnica’yı. En çok doğal güzelliği ile gözleri büyüleyecek olan şehirde birçok tarihi eser de bulunmaktadır. Ancak rehbere başlamadan önce buradaki ormanlarda şarabınızla birlikte müzik dinleyerek yatmanız gerektiğini belirtelim. Banksa Stiavnica Gezilecek Yerler adına ilk olarak Banska Stiavnica Botanical Garden’ı önereceğiz. Burada birbirinden farklı bitki ve ağaç çeşitleri görebilir, Avrupa’nın bu konudaki zenginliğinin farkına varabilirsiniz. Open-Air Mining Museum yine doğal tarih müzeleri arasında yer alırken buraya da uğramayı unutmayın. Eğer Slovakya’da tarih koklamak istiyorsanız kesinlikle Old Castle Banska Stiavnica’ya gitmeniz gerekiyor. Dracula filmindeki kaleleri fazlasıyla andırıyor aslında; Orta Avrupa mimarisi kendini fazlasıyla belli ediyor.

Banska Stiavnica Turistik Yerleri arasında Kalvária da yer alıyor. Burası çok eski bir mezarlık ve ibadet merkezidir ve etkileyici bir ortama sahiptir. Son olarak listemize The Holy Trinity Square’ı da etkileyeceğiz; bu meydanı gezmeden bu şehirden çıkmayı düşünmeyin.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi