Ceske Budejovice Gezilecek Yerler

Ceske Budejovice

Bu sefer Ceske Budejovice rehberimiz ile karşınızdayız. Şehrin ismi bile karmaşık olduğu için bir belirtmede bulunalım. Bu şehir Çek Cumhuriyeti’nin bir şehridir; hem de ülkenin en büyük şehirlerinden bir tanesi. Birçok tarihi mekana ev sahipliği yapmakta olan Ceske Budejovice, doğasıyla da bizleri büyülemeyi daha önce başarmıştı; şimdi sıra sizlerde. Ceske Budejovice Gezilecek Yerler adına ilk olarak Town Hall (Radnice)i önereceğiz, burası şehrin ana meydanıdır. Bunun yanı sıra Holašovice de yine bölgenin tarihi alanlarından bir tanesidir; burayı görmeden de geri gelmenizi önermiyoruz.

Black Tower (Cerna vez), Ceske Budejovice’in simgelerinden bir tanesidir. Kule pek yüksek bir yapıya sahip olmasa da sıradışı ve ilgi çekici mimarisiyle gayet hoş bir durumda. Ceske Budejovice Turistik Yerleri adında önerecek olduğumuz bir başka mekan ise Premysla Otakara II Square (Namesti Premysla Otakara II) oluyor. Burası da şehrin en önemli meydanlarından bir tanesidir. Son önerimiz ise tarihi ve dini olacak: Dominican Monastery. Nehrin yeninde bulunan bu mekan pek de eski olmasa da önemli olaylara şahitlik yapmıştır.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi