Bhaktapur Gezilecek Yerler

bhaktapur

bhaktapur gezilecek yerler, Nepal turlarımızda artık sona geldik. Sizlere son bir şehrin daha detaylı bir rehberini aktaracağız ve ardından yeni bir ülkeye doğru yelken açacağız. Bhaktapur da yine diğer çoğu Nepal şehri gibi en çok dini mekânları ile ön plana çıkan bir şehir. Bhaktapur Gezilecek Yerler adına sizlere ilk oalrak DUrbar Meydanı’nı öneriyoruz. Burada istediğinzi gibi alışveriş yapabilir ve yemek yiyebilir, eğlence mekânlarını gezebilirsiniz. Nyatapola Temple da yine şehrin önemli mekânlarından birisi olarak dikkat çekiyor; özellikle içerideki heykeller oldukça ilgi çekici.

Bhaktapur Turistik Yerleri tabi ki sadece yukarıda vermiş olduğumuz iki mekânla sınırlı değil. 55 Window Palace seneler boyunca ülke yönetimindeki millete saraylık etmiştir ve oldukça güzel bir mimariye sahiptir. Buranın yanı sıra Taumadhi Square da şehrin önemli bölgeleri arasında yer alırken son olarak öneri listemize bir de Pashupati Temple’ı ekleyerek bir son verelim. Bhaktapur Gece Hayatı pek de hareketli ve eğlenceli değildir. Gece hayatı bu şehirde en fazla bölgesel tavernalardan ibarettir.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi