Bir Tarihin Şahidi İshak Paşa Sarayı

Eşsiz mimarisi ve tarihi özellikleri ile hemen hemen yılın her mevsimi ziyaretçilerin ilgisini çeken İshak Paşa Sarayı Osmanlı İmparatorluğu’nun Anadolu’daki en önemli eserleri arasında bulunmaktadır. Lale Devri zamanında inşaatı tamamlanan ve Topkapı Sarayı’ndan sonraki ikinci büyük saray olan İshak Paşa Sarayı sene boyunca binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon çalışmaları ile yenilenen İshak Paşa Sarayı çevre düzenlemesi ile ziyaretçi sayısını arttırmış bulunuyor.

Osmanlının En Nadide Eserlerinden İshak Paşa Sarayı

Ülkemizde Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesinde bulunan Osmanlının en seçkin mimari eserlerinden kartal yuvası görünümlü İshak Paşa Sarayı haftanın her günü ziyaretçilerine açık. Mevsim şartlarına göre gün doğumumdan gün batımına kadar açık olacak İshak Paşa Sarayı turizm sektöründe önemli bir yer tutarken ölmeden önce mutlaka görülmesi geren yerler arasında bulunuyor. Her mevsime göre farklı bir güzelliğe sahip İshak Paşa Sarayı tarihi özellikleri ve mimarisi ile ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2020 Yeni Gezi · · yenigezi