Bükreş Gezilecek Yerler

bukres

Şehir rehberlerimiz arasına bir yenisini daha ekliyoruz. Bu sefer gittiğimiz ülke Romanya, tanıtacak olduğumuz şehir ise Bükreş olacak. Bükreş, ülkenin en büyük şehridir, aynı zamanda başkenti. Balkanların mimarisini ve tarihini çok güzel yansıtmakta olan Bükreş, hem birçok tarihi mekana sahip hem de doğasıyla etkilemeyi başarıyor. Bükreş Gezilecek Yerler adına ilk olarak Herastrau Park’ı önereceğiz. Burası çok güzel bir doğa parkıdır. Bunun yanı sıra Ateneum’u da öneriyoruz. Burası ülkenin en önemli müzesidir ve mükemmellik sertifikası bile vardır.

Bükreş Turistik Yerleri adına yapacak olduğumuz öneriler tabi ki sadece bunlarla sınırlı değiller. Art In Bucharest sizlere ülke sanatının nasıl olduğunu çok güzel bir şekilde gösteriyor. Bunun yanı sıra Stravropoleos Kilisesi de kesinlikle gezilmesi ve görülmesi gereken mekanlar arasında yer almakta. Önerilerimiz arasına son olarak Village Museum’ı, yani Muzel Satului’yi katacağız. Burası eski çağlarda Rumenlerin nasıl bir hayat sürdüğünü ve nasıl köylere sahip olduğunu gösteren açık hava bir müzedir. Yine buranın da mükemmelik sertifikası bulunuyor.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi