Constanta Gezilecek Yerler

Constanta

Romanya’yı sizlere detaylı bir şekilde anlatmaya devam ediyoruz. Bu yazımız da ülkenin büyük şehirlerinden biri olan ve Karadeniz’e kıyı barındıran Constanta’ya değineceğiz. Constanta Gezilecek Yerler için ilk olarak Mamaia Beach’i öneriyoruz. Burası şehrin en büyük plajıdır ve denizin dalgalı olduğunu söylememiz gerek, tıpkı bizim Karadeniz sahilleri gibi. Sahilin çok kalabalık olduğunu ve denizin de çok temiz olduğunu belirtelim. Archaeology Museum da yine Constanta’ya gittiğinizde gezmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. İyi Yunan parçaları vardır, yine Balkan tarihine ait eserler de barındırır.

Constanta Turistik Yerleri adına önerilerimiz tabi ki iki yerle sınırlı değil. St. Mina Orthodox Church, mimarisiyle Constanta’nın değil, Romanya’nın en önemli yapıtlarından bir tanesidir. Burayı kesinlikle gezmenizi öneriyoruz. Folk Art Museum (Muzeul de Arta Populara) da yine bölgenin önemli yapıtlarından biri olurken Romanya’nın tarihi ve geleneksel çoğu şeyini burada rahatlıkla bulabilirsiniz. Histria’yı da son olarak önerelim. Zira burası tarihi kalıntılarla dolu antik bir şehirdir. Tıpkı ülkemizdeki Efes Harabeleri gibi.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2014 Yeni Gezi · · yenigezi