Danimarka’da gezilecek yerler

danimarka

Avrupa ve İskandinav’yanın en köklü tarihlere sahip olan bölgelerinden biri olan Danimarka konuk oluyor bu sefer tanıttığımız ülkelere. Bu yazımızda Danimarka’da gezilecek yerler konusuna değineceğiz ama biraz üstün geçiş olacak, detaylara şehir şehir gireceğiz. Yazımızda öncelikle Danimarka’ya gidildiğinde hangi şehirlerin gezilmesi gerektiği hakkında bilgiler vereceğiz. Eğer kapsamlı bir gezi düzenlemiyorsanız sadece Kopenhag’a gitmenizin yeterli olacağını belirtelim. Ama Danimarka’yı gerçekten çok iyi görmek istiyorsanız kesinlikle diğer şehirleri de görmelisiniz ve bunların başında Kopenhang’dan sonra Lolland ve Svenborg geliyor.

Bu üç şehir tarihi eser ve kültür bakımından oldukça üstündürler diğer şehirlere oranla. Ama eğer Danimarka’nın Viking kokusunu ciğerinize soluyup doğa görmek, savaş izleri görmek istiyorsanız diğer şehirlere de uğramanız lazım. Bu şehirler arasında Viborg, Slagelse ve Naestved yer alıyor. Mükemmel bir doğaya sahip olan bu şehirler vikinglerden çok fazla kalıntı taşırken birçok tarihi müzeye de ev sahipliği yapar. Horsens ve Aalborg da yine Danimarka’nın turistik yerleri arasında yer alıyor. Aarhus’un ise büyük olmasına rağmen gezmeye değmez bir yer olduğunu belirtelim.

Yorum Yap


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/u662744555/domains/yenigezi.com/public_html/wp-content/themes/fashionpro/comments.php on line 43

Giri� to post comment.

Copyright © 2013 Yeni Gezi · · yenigezi